top of page

Izcel savu skaistumu

Gada noslēguma skaistāko svētku laiks ir klāt! Laiks, kas pilns ar dāvināšanas prieku, brīnumu pilniem mirkļiem, mīlestību, mieru un siltumu, kā arī lielākām vai mazākām svinībām un pat grandiozām ballēm. Tātad laiks, kad visi vēlamies saposties un būt skaisti. Bet vai pietiek vien ar atbildēm uz jautājumiem! Kas tagad ir modē? Kas ir īpaši trendīgs? Stilists, kurš seko līdzi modes jaunumiem var palīdzēt, bet šodien visiem ir plaši pieejama informācija arī medijos. Patiesībā, pietiek ieiet kādā no Latvijas trendīgākajiem veikaliem, lai uzzinātu jaunākās modes tendences.


Sertificēts un praktizējošs speciālists skaistumkopšanas nozarē, kā arī ar ilgstošu un daudzpusīgu pieredzi koloristikā, harmoniska vizuālā tēla veidošanā un friziermākslā – Signe Trone sniedz savu redzējumu un ieteikumus, kā mums ir iespēja izcelt savu skaistumu.


Mūsdienās ir plašs un daudzveidīgs apģērbu piedāvājums – spīdīgi, mirdzoši, eleganti un zaigojoši ikdienai un svētkiem. Bet Signe Trone vērš sieviešu uzmanību uz to, ka, pirms izvēlēties sev modīgu apģērbu, būtu svarīgi neaizmirst, ka mēs esam īpašas ne tikai ar savu iekšējo, bet arī ārējo pasauli. Bet vai mēs to apzināmies un no lielā piedāvājuma klāsta izvēlamies to, kas mūs padara skaistas?


Svarīgākais ir iepazīt sevi, nevis iekļauties sabiedrības izdomātajos skaistuma standartos. Ārējais izskats ir vārdos neizteikts stāsts par sevi. Mēs dzīvojam sabiedrībā, kur cilvēki mūs uztver vizuāli, kas notiek zemapziņas līmenī. Var jau teikt, ka ārējam izskatam nav nozīmes, bet tas neatbilst patiesībai. Visas lietas ir vai nu glītas, koptas, skaistas vai pretēji - neglītas un nekoptas. Tas ir tik vienkārši!


Daļa sievietes neiedziļinās tajā, kā viņas izskatās un kā izskatās tas, ko viņas nēsā ikdienā - aizbildinoties ar laika trūkumu vai slinkumu. Izvēlas apģērbu, ņemot par piemēru draudzeni vai modes tendences, bet neanalizē vai tas parāda viņas individualitāti un izceļ skaistumu.


Kad sievietes jautā, ko vilkt uz pasākumu un ko iegādāties, Signe Trone atbild: ''Apsēdieties un padomājiet, - jums ir jāiet uz pasākumu, tur būs konkrēta vide un tajā vidē būsiet konkrēta persona. Piemēram, kāzās viešņa, radiniece, vedējmāte, līgavas vai līgavaiņa mamma.''


Kā gribat justies pasākumā?


Būt pamanāma un izaicinoša vai ieturēta un nepamanīta. Ja izvēlēsieties spilgtas krāsas, kuras piestāv tieši jums un izvēlēsieties, iespējams lielāku dekoltē, tad jūs pamanīs visi. Ja mērķis ir būt nemanāmai, tad izvēlieties mierīgus pasteļtoņus. Mēs veidojam savu ārējo tēlu tieši tādu, kādu gribam, nevis izvēlamies spilgtu kleitu, jo draudzene teica, ka tā forši izskatās.Harmonisks un atbilstošs vizuālais tēls ir svarīgs priekšnosacījums sievietes dzīves kvalitātei. Sevi ir jāredz kā vērtību ''vērta būt tāda, kāda esi'', neatkarīgi no vecuma vai izmēriem. Mēs esam skaistas tādas, kādu Dievs mūs radījis, tikai jāiemācās izprast savus ārējos dotumus.

  • Jānoskaidro, kāda ir mūsu dabas dotā krāsu gamma. Zinot savu krāsu paleti, var nekļūdīgi izvelēties sev atbilstošākās krāsas apģērbā un aksesuāros, dekoratīvajā kosmētikā un matu krāsā.

  • Noskaidrojot savu sejas formu, līnijas un proporcijas, izpratīsiet kādi matu griezumi, frizūras būs atbilstošākas, bet uzzinot par savām dominējošām līnijām sejā, būs skaidrs kādas rotas, brilles, kakla izgriezumus un krādziņas izvēlēties.

  • Figūras formas, proporciju un līniju noskaidrošana, ļaus izprast kāds apģērba piegriezums, garums un apjoms piestāvēs un kādi zīmējumi, dekori tērpā ir atbilstošākie.

Šīs zināšanas, apvienojot ar savu iekšējo sajūtu, dzīves veidu un iespējām, ļaus nekļūdīgi izvēlēties ''savu apģērbu'' jeb vizuālo tēlu, kas rotā un harmonizē. Bieži dzirdam sievietes sakām: ''Man nav ko vilkt!'', lai gan skapis ir pilns. Tas nozīmē, ka skapis ir pilns ar lietām, kuras nav savstarpēji savienojamas vai nav ''savs apģērbs''.


''Savu ārieni mēs varam mainīt, ja ir tāda vēlme, bet to, ko nevar izmainīt ir svarīgi mācēt pieņemt. Izsveriet kādas ir vajadzības, jūsu vēlmes un dzīves mērķi. Ja ārējais tēls nav saskaņots ar iekšējo būtību, tas nav dzīvotspējīgs un tajā nejutīsieties ērti,'' uzsver starptautiskās CIDESCO Rīgas Kosmētikas skolas pedagogs Signe Trone.

Comments


bottom of page