top of page

Mēs varam palīdzēt

Laiks pirms Ziemassvētkiem rosina domāt labas domas un darīt labus darbus. Tādēļ tuvojoties gada nogalei un Ziemassvētku skaistajam laikam, Starptautiskā CIDESCO Rīgas Kosmētikas skola vēlas atbalstīt Valsts Asinsdonoru centru - kļūstot par donoriem un iepriecinot centra darbiniekus ar skaistumkopšanas procedūrām, kuras veiks skolas audzēknes.


Skolas audzēknēm, pedagogiem un skolas administrācijai 20. decembrī ir iespēja iesaistīties labdarības projektā ar atvērtu sirdi un vēlmi palīdzēt cilvēkiem, kuri rūpējas par augstas kvalitātes asins komponentu pieejamību Latvijas ārstniecības iestādēm, kā arī tiem, kuri nonākuši nelaimē un nepieciešamas asinis - vēža slimniekiem, pie operācijām, ceļu satiksmes negadījumā cietušajiem u.c.


Kļūstot par donoru un ziedojot vienu asins devu var palīdzēt 3 cilvēkiem. Ziedojot asinis, donors atbrīvojas no vecajām asins šūnām - eritrocītiem un organisms ražo jaunas, kas efektīvāk izplata skābekli visā organismā. Organisms atjauno asins tilpumu pēc asins ziedošanas 48 stundu laikā, un visas sarkanās asins šūnas - eritrocīti, ko donors zaudē asins ziedošanas procesā, atjaunojas četru līdz astoņu nedēļu laikā.


Vai vari ziedot asinis?

 • Ja esi 18 - 65 gadus jauna,

 • Ķermeņa svars ir ne mazāk par 50 kg,

 • Neesi lietojusi alkoholu dienu pirms asins nodošanas,

 • Ja jūties labi, esi izgulējusies, atpūtusies un pāedusi (uzņem veselīgu uzturu un pietiekamā daudzumā lieto šķidrumu),

 • Ja esi vesela un pēdējā laikā nav bijušas smagas saslimšanas,

 • Ja neesi nodevusi asinis pēdējo 9 nedēļu laikā un 12 mēnešu periodā to jau neesi darījusi četras reizes.

Situācijas, kad nav iespēja kļūt par donoru - uzzini VADC mājas lapā.


Katrs asins un asins komponentu donors:

 • gūst morālu gandarījumu,

 • izziņu par asins testēšanas rezultātiem (pēc pieprasījuma),

 • uzkodu komplektu;

 • pēc asins vai asins komponentu ziedošanas procedūras saņem kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai;

 • izziņu par asins nodošanu, kuru, iesniedzot darba devējam, var saņemt apmaksātu brīvdienu;

 • gada laikā (365 dienu ietvaros) ziedojot asinis trīs vai vairāk reizes, saņem Donora privilēģiju karti, kas dod iespēju saņemt dažādas atlaides.

Donoram pienākas brīvdiena!


Saskaņā ar Darba likumu, donoram pēc asins ziedošanas nākamajā dienā pienākas apmaksāta atpūtas diena, un, pēc vienošanās ar darba devēju to var piešķirt citā laikā (iespējams, arī - pievienot ikgadējam atvaļinājumam), bet, šo atpūtas dienu var izmantot gada laikā no asins ziedošanas dienas. Darba devējs apmaksā līdz 5 šādām dienām kalendārajā gadā. Avots VADC


Asins ziedošanas vietas. Ziedojot asinis līdzi jābūt personu apliecinošs dokuments - pase, personas apliecība (eID) vai cits personu apliecinoš dokuments, kurā ir norādīta informācija: foto, vārds, uzvārds un personas kods. Bez personu apliecinoša dokumenta donorus nepieņem.


Ja esi izlēmusi piedalīties, droši dodies pie skolas administrācijas!
コメント


bottom of page