top of page

Karjeras plānošana. Atvērto durvju diena. Ēnu diena

Nākotnes profesijas izvēle var būt ļoti svarīgs lēmums un sarežģīts process, kas var ietekmēt cilvēka dzīvi uz ilgu laiku. Tas prasa pašanalīzi, kā arī rūpīgi izvērtēt savas intereses, prasmes un talantus, lai izvēlētos profesiju, kas būtu piemērota un patīkama. Tas ir svarīgs solis, lai sasniegtu savus karjeras mērķus.


Ar ko tad sākt?

  • Veiciet pašanalīzi – identificējiet savas intereses un prasmes. Kuras tēmas jums patīk apgūt? Kādi ir jūsu hobiji un aizraušanās? Kurās jomās jūs izceļaties? Intereses un prasmes var palīdzēt jums izvēlēties virzienu.

  • Izvēlieties mācību programmu, kas atbilst jūsu interesēm un spējām, lai jūs varētu attīstīt nepieciešamās prasmes un zināšanas.

  • Pētiet potenciālās karjeras iespējas - izpētiet dažādas karjeras iespējas un to prasības. Apskatiet karjeras lapas, sazinieties ar nozares pārstāvjiem.

  • Iegūstiet praktisku pieredzi - meklējiet prakses un izmēģiniet darbu ''ēnošanas'' programmās, kas ļaus jums iegūt praktisku pieredzi.

  • Esiet gatavi mainīties - pēc kāda laika jūsu intereses un mērķi var mainīties, tādēļ esiet gatavi pielāgoties un mainīt savu ''iesākto ceļu'', ja tas ir nepieciešams, lai sasniegtu savus mērķus.

  • Konsultējieties ar profesionāļiem - ja jums nav skaidrs, kādu profesiju izvēlēties, konsultējieties ar karjeras konsultantu, cilvēkresursu speciālistu vai citiem profesionāļiem, kuri varētu sniegt jums vērtīgus padomus un norādījumus. Apmeklējiet izzinošus pasākumus – atvērto durvju dienas, karjeras izglītības programmas.


Kas ir ''ēnošana''?


''Ēnošana'' ļauj interesentam iepazīties ar kādas profesijas pārstāvi, sekojot viņa darbam, novērojot un mācoties no viņa ikdienas darbības. ''Ēnošanas'' mērķis ir sniegt iespēju interesentam iegūt izpratni par konkrētu profesiju un saprast, kādas prasmes un zināšanas ir nepieciešamas, lai kļūtu par veiksmīgu profesionāli šajā jomā.


''Ēnošana'' ir ļoti populāra karjeras izglītības metode, kas tiek izmantota skolās, koledžās, universitātēs un dažādos uzņēmumos. Tas ir arī lielisks veids, kā iegūt jaunus kontaktus un izveidot attiecības ar pieredzējušiem profesionāļiem savā jomā.


Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem. Ēnu dienas programma sākās 1996. gadā ASV un kopš tā laika ir kļuvusi par starptautisku programmu, kas piedāvā jauniešiem iespēju iegūt praktiskas zināšanas par dažādām nozarēm un amatiem, apmeklējot un novērojot pieredzējušu profesionāļu darbu uz vienu dienu.


Ēnu dienas mērķis ir palīdzēt jauniešiem izprast savas intereses un talantus, lai varētu izlemt par savu karjeru un veiksmīgu nākotni. Programma piedāvā dažādus pasākumus un darbnīcas, lai palīdzētu jauniešiem saprast, kāda veida prasmes un izglītība ir nepieciešama konkrētā nozarē, kā arī kāda veida darbs varētu būt piemērots viņu interesēm un spējām.


Ēnu dienas programma ir pieejama vairāk nekā 100 valstīs visā pasaulē un ir atzīta kā viena no veiksmīgākajām karjeras izglītības programmām jauniešiem.
Kas ir atvērto durvju dienas izglītības iestādē?


Atvērto durvju dienas izglītības iestādē ir izzinošs un reizē aizraujošs pasākums klātienē, kas tiek rīkots, lai sniegtu ieskatu izglītības iestādes darbībā, piedāvājumā un skolas atmosfērā.


Interesenti var apmeklēt izglītības iestādi, iepazīties ar tās telpām, satikt skolotājus un izglītības iestādes esošos audzēkņus. Uzzināt vairāk par piedāvātajiem mācību programmām, uzņemšanas prasībām un citiem svarīgiem jautājumiem. Atvērto durvju dienas ietvaros, tiek organizētas arī ekskursija izglītības iestādes telpās, praktiskas nodarbības, demonstrācijas un citi interesanti pasākumi.


Atvērto durvju dienas ir lieliska iespēja izprast, kāda ir izglītības iestāde, tās darbības un piedāvājuma specifika, kā arī iepazīties ar potenciālajiem skolotājiem un audzēkņiem.Rīgas Kosmētikas Skola SIA ir Latvijā reģistrēta privāta izglītības iestāde, kas atzīta par vienu no vadošajām kosmētikas izglītības iestādēm valstī. Izglītības iestāde ir akreditēta un atbilst visiem valsts noteiktajiem izglītības standartiem un prasībām, lai nodrošinātu augstas kvalitātes izglītības programmas un labvēlīgu mācību vidi audzēkņiem.


Skola piedāvā dažādas mācību programmas skaistumkopšanas nozarē, kurās var apgūt praktiskas prasmes un zināšanas par dažādām skaistumkopšanas procedūrām, piemēram, sejas kosmētiskā kopšana, injekciju metodes, ķermeņa kosmētiskā kopšana, fizikālā terapija / elektroterapija u.c. Izglītības iestādē strādā profesionāli un pieredzējuši pasniedzēji, kuri nodrošina kvalitatīvu izglītību un mācību procesu.


Sīkāku informāciju par ''Rīgas Kosmētikas Skola'' SIA un piedāvātajām mācību programmām, kā arī iestāšanās nosacījumiem un izmaksām, var uzzināt skolas mājaslapā vai sazinoties ar skolas administrāciju: +371 28 388 520


Comments


bottom of page