top of page

Ieteiktu mīlēt šo sfēru, tad viss iecerētais piepildīsies

''Uzskatu, ka viss ir saistīts ar nospraustajiem mērķiem un cilvēka apņēmību. Esmu ļoti apmierināta ar savu pašreizējo darbu gan savā privātajā praksē, gan ar darbu ''Veselības Centrs 4'' SIA.'' intervijā stāsta ''Starptautiskā CIDESCO Rīgas Kosmētikas skola'' absolvente Sandra Pranča (Kosmetoloģijas speciālists, Kosmētiķis).

Kāda bija Tava nodarbošanās pirms studijām ''Starptautiskā CIDESCO Rīgas Kosmētikas skola''?


Pirms 15 gadiem ieguvu bakalaura grādu sabiedriskajās attiecībās, tad pāris gadus nostrādāju mārketinga un reklāmas nozarē. Ar laiku sapratu, ka negūstu prieku no sava darba un izlēmu radikāli mainīt profesiju - iekarot skaistumkopšanas sfēru! Pirms 10 gadiem sāku kā masieris un strādāju vairākos SPA salonos Rīgā - līdz, skatoties uz kolēģēm (kosmētiķi), sapratu, ka tas ir mans aicinājums. Tas kļuva par manu apzinīgu mērķi, uz kuru es virzījos apņēmības pilna.Kādēļ izvēlējies kļūt par ''kosmētiķi''?


Kā šodien vēl atceros kosmētiķi Elitu, vienā no SPA saloniem, kur strādāju pirms gadiem desmit. Atceros ar kādu nopietnību un iedziļināšanos viņa centās palīdzēt klientei ar stipru aknes problemātiku. Un atceros klientes smaidīgo seju, kad bija manāmi pirmie uzlabojumi. Tas bija brīdis, kad sapratu, ka vēlos turpināt darbu šajā nozarē, bet vienlaikus arī vēlos palīdzēt cilvēkiem medicīniski. Mani centieni bija vērsti uz to, lai kļūtu par kvalificētu speciālistu šajā nozarē. Diemžēl, Elita nekad neuzzināja, ka bija mans iedvesmas avots.Kādā veidā un kur uzzināji par mūsu skolu?


Uzzināju no draudzenes, kura pirms daudziem gadiem jau bija izmācījusies par kosmētiķi starptautiskajā CIDESCO Rīgas Kosmētikas skolā.Vai izskatīji arī citas izglītības iestādes un skaistumkopšanas skolas?


Jā, sākumā apsvēru arī citas, bet ''Rīgas Kosmētikas skola'' SIA piesaistīja ar 2 gadu programmu un CIDESCO starptautisko sertifikātu. Arī atrašanās vieta, manā gadījumā, likās vispievilcīgākā.Kas bija noteicošais, kad pieņēmi lēmumu par labu apmācībām ''Starptautiskā CIDESCO Rīgas Kosmētikas skola''?


Noteikti jau minētais CIDESCO diploms un lokācija, bet gala lēmumu pieņēmu pēc atvērto durvju dienām, kad ieraudzīju skolas šarmu klātienē.Pirmais Tavs iespaids, kad uzsāki mācības?


Pārsteidza moderns interjers, kā arī auditorijas ar aprīkojumu (speciāli ekrāni), kas paredzēts mācībām attālināti. Pasniedzēji bija ļoti draudzīgi un pretīmnākoši. Radās iespaids, ka skolas darbs ir labi pārdomāts un laikam līdzi ejošs.Kā tiki galā ar mācību slodzi un intensitāti 2 gadu laikā, iegūstot profesiju ''kosmētiķis''?


Teikšu godīgi, viegli nebija, jo mācības ir tiešām ļoti intensīvas. Domāju, ka ar to jārēķinās, ja ir mērķis 2 gadu laikā kļūt par labu speciālistu skaistumkopšanas nozarē. Es jau ilgāku laiku sapņoju par CIDESCO diplomu un biju ļoti apņēmības pilna, lai to sasniegtu.Kā vērtē skolas pedagogu ieguldījumu mācību procesā?


Pedagogi starptautiskajā CIDESCO skolā ir fantastiski - apbrīnoju viņu kompetenci un izdarību! Īpaši varu izcelt otrā gada pedagoģes, kuras man vienmēr būs īpaši mīļas.Kā izvērtās Tava karjera pēc skolas absolvēšanas?


Uzskatu, ka viss ir saistīts ar nospraustajiem mērķiem un apņēmību. Esmu ļoti apmierināta ar savu pašreizējo darbu - gan savā privātajā praksē, gan darbu SIA ''Veselības Centrs 4'' - kas ir viena no lielākajām privātajām daudzprofilu medicīnas iestādēm – inovāciju un medicīnas tehnoloģiju līderis Latvijā.Ko Tu ieteiktu topošajām skolas audzēknēm?


Lai izceltos šajā profesijā, ir jāstrādā ar augstu motivāciju un apņemšanos. Tomēr, ja jūtat, ka šī nozare jūs aizrauj - tas var palīdzēt jums saglabāt motivāciju un spēku turpināt. Ieteiktu mīlēt šo sfēru, tad viss piepildīsies, gan mācībās, gan pēc tam, jau strādājot šajā profesijā.


Paldies Sandrai par doto iespēju - uzzināt vairāk par viņas pieredzi un karjeras mērķiem.


Dzīve ir piedzīvojums - ir svarīgi novērtēt un baudīt katru brīdi. Jaunās iespējas un izaicinājumi gaidīs jūs!

Rīgas Kosmētikas skola SIA


bottom of page