top of page

Ēnu diena 05.04.2023

Izglītojošs profesionālās orientācijas pasākums ''Ēnu diena'' norisināsies jau 5. aprīlī. Arī šogad, starptautiskā CIDESCO Rīgas Komsētikas skola ņem dalību projektā un piedāvā Ēnotājiem iepazīt skaistumkopšanas nozari un apgūstamo profesiju - ''kosmētiķis''.


Kas ir kosmētiķis?


Kosmētiķis ir sertificēta ārstniecības persona, kura risina sejas ādas un ķermeņa estētiskās problēmas, izmantojot dažādas manuālās un aparātu tehnikas, sniedz citus kosmētiska rakstura pakalpojums - vizuālā izskata, fiziskās formas un pašsajūtas uzlabošanā.


Kādas īpašības piemīt kosmētiķim!


Vēlme attīstīties, iegūt jaunas zināšanas arī pēc diploma saņemšanas un sekot līdzi jaunajām tendecēm, kā arī inovācijām tehnoloģijās. Komunikācijas prasmes (vēlme komunicēt) un cilvēka anatomijas pārzināšana (ikdienā saskarsme ar cilvēka ķermeni) ir profesijas pamati. Neizpaliek arī precizitāte, empātija, paškontrole, kā arī elastība dažādās situācijās.


Speciālista ikdiena

  • Kosmētiķa profesijā, skaistumkopšanas specialists ikdienas darbā, veic pēc klientu vēlmēm un vajadzībām atbilstošas ādas apstrādes un kopšanas procedūras - gan ar rokām, gan ar dažādiem aparātiem. Speciālistam ir aktīvs darbs ar slodzi uz rokām un muguru.

  • Speciālistam ir zināšanu kopums par uztura pamatprincipiem.

  • Kosmētiķis nosaka klienta sejas un ķermeņa ādas kosmētisko diagnozi. Veic dažādus mērījumus.

  • Veic sejas kopšanas manuālās un elektroprocedūras (DermoOXY procedūras, vakummasāža, jonofrēze, mezopen pocedūra, ķīmiskie pīlingi, uzacu korekcija un krāsošana u.c.).

  • Veic ķermeņa manuālās un elektroprocedūras (vakummasāžas, masāžas, piemēram, ar G5 aparātu, miostimulācija, limfodrenāža u.c.).

  • Veic roku un kāju aprūpi (manikīrs, parafīna vanniņas rokām, pedikīrs), kā arī depilāciju, vaksācija.

  • Speciālistam ir profesionāla pieeja, kosmētisko līdzekļu izvēlē katrai skaistumkopšanas procedūrai -individuāli izvērtējot klienta ādas stāvokli un nepieciešamos rezultātus.

  • Komunikācija - kosmētiķis sniedz konsultācijas, ņemot vērā dažādus faktorus - vecumu, ādas stāvokli, esošās ādas problēmas un vēlamo rezultātu - speciālists var ieteikt veikt papildus procedūras vai izvēlēties atbilstošu procedūru.

  • Speciālists sniedz ieteikumus par kosmētisko līdzekļu izmantošanu mājas apstākļos, pēc ādas kopšanas procedūrām veselības centrā.


Darba vieta un aprīkojums


Skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) savus ikdienas pienākumus var veikt: veselības centrā, skaistumkopšanas salonā vai savā privātpraksē.


Speciālista kabinetā būtu nepieciešams: procedūru galds, kosmētiķa krēsls, kosmētiskais krēsls, elektroaparatūra un dažādas ierīces (ultraskaņas aparatūra, kā arī profesionālā kosmētika, materiāli, dezinfekcijas līdzekļi u.c.


Darba vietai jābūt ar labu apgaismojumu, piemērotu temperatūru un atbilstošu ventilāciju. Ir jāievēro noteikas sanitārās normas un higiēnas prasības. Speciālistam ir jābūt specapģērbā, kā arī jāizmanto aizsarglīdzekļi (cimdi, brilles u.c.).


Piesakies Rīgas Kosmētikas skolas vakancei https://enudiena.lv/ un tiekamies Ēnu dienā!コメント


bottom of page